2011. gada 19. augusts

Kādiem nolūkiem vēl var izmantot hennu?

Lai gan, visbiežāk hennu izmanto tieši ķermeņa apzīmēšanai, tas nav vienīgais hennas izmantošanas veids.

Otrs populārākais hennas izmantošanas veids ir matu krāsošana. Dabiskā henna ir lieliska matu krāsa tām, kas iecienījušas sarkanos toņus savos matos. Henna nesatur ķīmiskas vielas, kas bojā matus, tāpēc mati pēc krāsošanas kļūst spīdīgi un mīksti.
Ir pieejama arī bezkrāsas henna, kas nesatur krāsas pigmentus, paredzēta matu stāvokļa uzlabošanai. Nav ieteicama gaišu matu īpašniecēm, jo pastāv iespeja, ka mati iegūs zaļganu nokrāsu.

Vēl hennu var izmantot dažādu materiālu apzīmēšanai, piem., koka, auduma un dabīgās ādas, svecēm.

 Lūk, arī mans pirmais mēģinājums apzīmēt sveci -

  un koka kastīti - 

Manuprāt, sanāca tīri labi! :)

2011. gada 17. augusts

Kas ir henna?


Henna (Lawsonia inermis) ir ziedošs krūms, kuru kopš senatnes lieto ādas, matu un nagu krāsošanai.  Hennas krūms ir sastopams tropu un subtropu reģionos - Indijā, Turcijā, Ziemeļāfrikā, Ķīnā un citās Vidējo Austrumu zemēs. Hennas auga lapas satur krāsvielu –lavsonu (hennotannic acid), kas reaģējot ar ādas olbaltumvielu keratīnu, ietonē ādu no oranža līdz pat tumši brūnam tonim.

Hennas pulveri iegūst samaļot hennas krūma lapas, no kura pēc tam gatavo hennas pastu ar kuru veido hennas zīmējumus.

Hennas pastu uz ķermeņa uzklāj ar speciāli izveidotu konusiņu vai otiņu. Zīmējumu veidošana uz ķermeņa ir nesāpīgs process. Daudzi cilvēki, pirms īstā tetovējuma izveides, veido hennas zīmējumu, lai pārliecinātos vai tas patiks un labi izskatīsies.

Hennas zīmējums uz ķermeņa saglabājas no 1 līdz 3 nedēļām, atkarībā no ķermeņa daļas uz kuras tas uzklāts. Visilgāk zīmējumi saglabājas uz plaukstām un pēdām, kur ir visbiezākais ādas slānis.